м.Львів, вул. Липинського, 54
(096) 111 02 63
(032) 293 97 32
(032) 252 83 45

Поговоримо про високотехнологічне способі облицювання деревних плит - постформінг. Суть цього методу полягає в тому, що після личкування пластиком залишається звис, який потім загортається і приклеюється до плити (ДСП). Покриття за типом постформінгу є одним з найбільш міцних і має відмінну зносостійкість, царапостійкість і стійкість до вицвітання.

Метод постформінгу був розроблений в кінці 1960-х років, і німецька фірма Westag & Getalit AG була однією з перших, хто освоїв цю технологію в промислових масштабах і почав масову поставку на ринок деталей і елементів інтер'єру, кромки яких облицьовані за цим методом. Сьогодні ці деталі широко застосовують у будівництві (підвіконня, наличники) і в меблевій промисловості (робочі поверхні кухні, стільниці, полки, фасади, деталі офісних меблів).

Метод постформінгу допускає облицьовування будь-якими матеріалами, але найбільшого поширення набуло облицьовування ламінатами - багатошаровими пластиками на основі паперів, просочених меламіновим смолами. Залежно від вимог до міцності і стійкості поверхні до абразивного зносу ці пластики поділяються за технологією їх виробництва: на пластики CPL (англ. Continuos Pressure Laminates) - пластики безперервного способу виробництва і HPL (англ. High Pressure Laminates) - пластики високого тиску, що виготовляються в плоских багатоповерхових пресах. Особливість продукції, виготовленої із застосуванням постформіруемих пластиків, - закруглені кромки і мінімальна кількість швів. Малюнок лицьовій поверхні пластика може бути однотонним, багатобарвним, «під дерево» або будь-яким іншим.

Сенс слова "постформінг" укладено вже всередині нього - це технологія обробки декоративних оздоблювальних матеріалів, при якій вони змінюють свою форму і приймають форму основи, на яку наносяться. Постформірованіе полягає в рівномірному нагріванні декоративних оздоблювальних матеріалів до певної температури і загинанні їх навколо попередньо підготовленої основи. Загинання виконується з одного або двох торців.

При личкуванні постформінгів реалізується класичний метод склеювання контактним способом з вторинною активацією, коли клей, нанесений на обидві поверхні, висушується, а потім, в процесі нагрівання, набуває вторинну клейкість. Після з'єднання шарів і подпрессовиванія клейового шва практично миттєво досягається фінальна міцність. Тому для личкування крайки методом постформінгу можуть бути використані тільки спеціальні клеї.

Як правило кухонні стільниці роблять (в порядку зростання ціни) з ламінованої ДСП ( постформінг ), нержавіючої сталі, масивної деревини і, нарешті, каменю (акрилового, агломерованого, натурального). Використовуване в стільницях ДСП, товщиною 28 мм або 38 мм, досить міцне і тверде, здатне служити основою не тільки для ламінатного покриття, але і для тонких листів металу (0,8 мм) або акрилового каменю (3,6 мм і товщі). А оскільки саме матеріал визначає зовнішній вигляд і властивості кухонних стільниць, зупинимося на кожному виді детальніше.

Постформінг - це технологія облицювання ДСП (MDF) з усіх сторін шаруватим пластиком. Застосовується у виробництві недорогих стільниць. Для цього використовують високоякісний гнучкий і тонкий (0,7-0,8 мм) ламінат (паперово-шаруватий пластик) високого тиску (HPL). Їм обклеюють поверхню кухонної стільниці ДСП, огинаючи передню (іноді задню) кромку так, щоб вона була повністю або частково обгорнена покриттям.

Ламінат складається з декількох шарів міцної основи (3-4 листа крафт-паперу , просочені синтетичними смолами), декоративного паперу, на якій накатав малюнок, і захисного покриття з прозорих меламінових і акрилатних смол.

Саме захисний шар додає поверхні кухоннной стільниці износо-, світло-і термостійкість, робить її нечутливою до ударів падаючої посуду, подряпин від ножів і виделок, впливу чистячих засобів, розчинників (навіть ацетону) та інших речовин: оцту, крові, кави. Але слабкі розчини кислот (до 10%) і лугів, фарбу для волосся, лак і клей, розчинники накипу, перекис водню і марганцівку слід видалити не менше ніж через 10-15 хвилин після потрапляння на стільницю. Причому вологою ганчіркою, після чого поверхня просушити. Інакше висока ймовірність виникнення плям.

Крім функціональної, захисне покриття несе декоративне навантаження. Воно додає глибину малюнку, а матова "гранітна" поверхня гасить відблиски і приємна на дотик.

Декоративний шар паперу дозволяє отримати стільницю дсп з будь-яким малюнком - від горезвісного "сіль-перець", що імітує граніт, до шкури зебри або навіть картини відомого художника.

Нижню сторону кухонної стільниці ДСП зазвичай обклеюють крафт-папером . А щоб скачуються краплі не потрапляли на незахищені місця, на кордоні ламінованого шару і папери кріплять так званий каплесборнік - смужку пластику.


Повернутися в загальний список